ساخت زغال فشرده

آموزش فرمول طلایی ساخت زغال فشرده + ۱۰۰ درصد تضمینی

زغال فشرده یا همان زغال چینی در سال های اخیر طرفداران بسیار زیادی را به علت دیر سوختن و پودر شدن به دست آورده است که باعث رونق این بازار شده است. تولید زغال فشرده مستلزم رعایت نکات و فرمول طلایی ساخت آن است که فقط تولید کنندگان این زغال ها به آن توجه می کنند. در ادامه می خواهیم بررسی کنیم که برای ساخت زغال فشرده یا همان چینی به چه نکاتی باید بیشتر توجه کرد تا زغال خوبی را تولید کنیم.

رطوبت مواد اولیه

همانطور که می دانید یکی از اصلی ترین فاکتور های مرغوبیت این نوع زغال کیفیت خاک اره و رطوبتی است که به همراه خود دارد. اگر جنس خاک اره شما به گونه ای باشد که رطوبت زیادی را در خود جای نداده باشد زغالی کاملا محکم و بی ترک را تولید خواهید کرد که بالاترین کیفیت را دارا است. اگر رطوبت خاک اره تولیدی بالاتر از یک حد استاندارد باشد بریکت زغال کج شده و دارای ترک های ریز در سطح خود می شود.

رعایت میزان خاک زغال و مواد اولیه

یکی دیگر از فرمول های طلایی ساخت زغال فشرده رعایت نسبت مواد اولیه برای تولید است. برای این منظور همواره باید دقت داشته باشید که یک گونی پوست گردو و سه گونی خاک زغال مقدار ثابتی است که در هر بار تولید باید به آن توجه کنید. دقت داشته باشید نکته مهم این است که اگر کمی پوست زغال را بیشتر کرده و کمی خاک زغال را کم کرده و نسبتشان را تغییر دهید زغال حاصل شده سنگین‌تر، محکم‌تر بوده و خاکستر شدن طولانی را تجربه خواهد کرد.

بیشتر بخوانید: محصولات زغال فشرده چگونه ساخته می شوند؟

جنس سیلندر استفاده شده

یکی دیگر از فاکتورهایی که باید به آن توجه ویژه داشت کیفیت ساخت دستگاه های کارگاه تولید زغال است و یکی از مهم ترین این قطعات جنس سیلندر شما خواهد بود. جنس سیلندر در فشرده کردن و جمع آوری بریکت بسیار اهمیت داشته و آن را به یکی از حساس ترین مراحل تولید زغال بدل کرده است. اگر سیلندر خوبی را برای کار خود تهیه کنید قطعا از ساییده شدن در طولانی مدت جلوگیری کرده و دیرتر به خرابی دستگاه های خود می رسید.

تهیه مشعل مناسب

اگر بخواهیم مهم‌ترین دستگاه های یک کارگاه تولید زغال فشرده را نام ببریم قطعا یکی از مهم ترین و کاربردی ترین قطعات این پازل بزرگ مشعل خواهد بود. وظیفه مشعل ایجاد حرارت و آتش برای موارد مختلف تولید زغال است. مشعل باید در زمستان بیشتر شود زیرا رطوبت مواد اولیه مثل خاک اره بیشتر است و در تابستان ها که هوا گرم تر است باید درجه مشعل کم شود چون رطوبت موجود در خاک اره کمتر است و نیاز به حرارت بالاتر نخواهیم داشت.

پاسخ پرسش های متداول

یکی از اصلی ترین فاکتور های مرغوبیت چیست؟

یکی از اصلی ترین فاکتور های مرغوبیت، نوع زغال کیفیت خاک اره و رطوبتی است که به همراه خود دارد. اگر جنس خاک اره شما به گونه ای باشد که رطوبت زیادی را در خود جای نداده باشد زغالی کاملا محکم و بی ترک را تولید خواهید کرد که بالاترین کیفیت را دارا است. اگر رطوبت خاک اره تولیدی بالاتر از یک حد استاندارد باشد بریکت زغال کج شده و دارای ترک های ریز در سطح خود می شود.

فرمول های طلایی ساخت زغال فشرده چیست؟

یکی دیگر از فرمول های طلایی ساخت زغال فشرده رعایت نسبت مواد اولیه برای تولید است. برای این منظور همواره باید دقت داشته باشید که یک گونی پوست گردو و سه گونی خاک زغال مقدار ثابتی است که در هر بار تولید باید به آن توجه کنید.

کیفیت ساخت دستگاه های کارگاه تولید زغال چگونه باید باشد؟

یکی از مهم ترین این قطعات جنس سیلندر شما خواهد بود. جنس سیلندر در فشرده کردن و جمع آوری بریکت بسیار اهمیت داشته و آن را به یکی از حساس ترین مراحل تولید زغال بدل کرده است. اگر سیلندر خوبی را برای کار خود تهیه کنید قطعا از ساییده شدن در طولانی مدت جلوگیری کرده و دیرتر به خرابی دستگاه های خود می رسید.

پانوشت: ساخت زغال فشرده, فرمول طلایی ساخت زغال فشرده , چه عواملی در ساخت زغال فشرده موثر هست؟