هزینه راه اندازی خط تولید زغال

برآورد هزینه راه اندازی خط تولید زغال در سال ۱۴۰۲

راه اندازی خط تولید زغال جزء کسب و کارهایی است که امروزه توجه افراد زیادی را به خود جلب کرده است. این صنعت جزء صنعت های تازه و پر سود می باشد و سرمایه گذاران بسیاری در این راه قدم گذاشته اند. نکته مثبت این شغل توانایی راه اندازی کارگاه از مقیاس های کوچک تا بزرگ می باشد. در این مقاله به بررسی و برآورد هزینه های لازم برای راه اندازی کارگاه زغال فشرده می پردازیم. در ادامه با ما همراه باشید.

جهت راه اندازی خط تولید زغال مانند هر شغل دیگری نیاز به سرمایه و احتساب هزینه دارید. قبل از شروع این صنعت باید هزینه ها را برآورد کنید تا با تفکر درست این صنعت را آغاز کنید و به درآمد بالا دست یابید.

هزینه راه اندازی خط تولید زغال

اولین قدم برای راه اندازی خط تولید زغال، داشتن فضای مناسب می باشد. شما نیاز به یک سوله حداقل ۲۰۰ متری مسقف دارید که از بافت شهر به نسبت دور باشد. همچنین سوله باید مسقف باشد تا از باد و باران در امان باشید. فراموش نکنید که ارتفاع سقف سوله باید حداقل ۴ متر باشد تا ماشین های حمل و نقل بار و مواد اولیه به راحتی وارد سوله شوند. همچنین برای کارکرد مناسب دستگاه ها باید دسترسی به گاز مناسب و برق ۵۰ آمپر داشته باشید.

بیشتر بخوانید:درآمد خط تولید زغال | چگونه به بیشترین درآمد در تولید خط زغال برسیم؟

دستگاه های مورد نیاز برای تولید زغال

هر یک از دستگاه های مورد نیاز وظیفه خاص خود را دارند و برای دستیابی به محصول نهایی (زغال فشرده) باید در کنار هم باشند. دستگاه های مورد نیاز در ابتدا تولید به شرح زیر است:

 1. دستگاه آسیاب
 2. سرند
 3. کوره زغال (صنعتی یا سنتی)
 4. دستگاه اکسترودر
 5. مکنده
 6. سیکلون
 7. لوله سینوسی

هرکدام از این ابزار ها و تجهیزات قیمت متفاوتی دارند و باید حتما از شرکت های مطمئن برای تهیه دستگاه زغال و خط تولید زغال فشرده کمک بگیرید. مجموعه آرکو ماشین با بیش از ده سال سابقه درخشان در زمینه تولید انواغ دستگاه زغال شما عزیزان را در این مسیر یاری می کند. تماس با ما: ۰۹۱۲۵۶۱۷۳۰۹

مزایا راه اندازی خط تولید زغال

راه اندازی خط تولید زغال با یادگیری مسیر درست تولید، شغلی بسیار سودآور است. از مزایا راه اندازی خط تولید زغال:

 1. سرمایه اولیه برای شروع کم در کنار سودآوری بالا
 2. امکان صادرات زغال فشرده و کسب درآمد دلاری
 3. عدم نیاز به علم و دانش خاص
 4. بازار داخلی مناسب و پر تقاضا
 5. عدم نیاز به نیرو با تخصص بالا
 6. تهیه آسان مواد اولیه زغال

شاید به این مطلب علاقمند باشید:صادرات زغال فشرده/ همه آن چیزی که باید بدانید

برآورد هزینه راه اندازی خط تولید زغال در سال ۱۴۰۲

برآورد هزینه راه اندازی خط تولید زغال در ابتدا به انتخاب های شما بستگی دارد. اجاره یا خرید سوله، سرمایه مورد نیاز جهت خرید دستگاه، تعداد کارکنان و هزینه مواد اولیه به طور کل چیزی حدود ۲۰۰ الی ۵۰۰ میلیون تومان خواهد بود. اگر به بازار و فروش مناسب دست یابید در عرض یک سال کاری می توانید بیش از ۵۰ درصد از تولید زغال سود داشته باشید و ماهانه حداقل ۶۰ میلیون تومان درآمد داشته باشید.

برآورد مبلغ برق و گاز، مبلغ حقوق کارکنان تولید، مخارج کارگاه در صورت اجاره ای بودن آن همه از مواردی است که حائز اهمیت می باشد و باید به آن ها توجه داشته باشید.

مطلب ویژه برای شما: طرح توجیهی زغال فشرده

مشاوره راه اندازی خط تولید زغال با آرکو ماشین

پیش از تصمیم گیری باید حتما با افراد با تجربه در این صنعت مشاوره داشته باشید تا بهترین تصمیم را بگیرید. تولید زغال امروزه از کسب و کارهای پردرآمد می باشد و امکان دست یابی به موفقیت های بزرگ را برای شما رقم می زند. مجموعه آرکو ماشین با بیش از ده سال سابقه در زمینه تولید انواع زغال و همچنین تولید و ساخت دستگاه های زغال فشرده با بهترین متریال و کیفیت شما را در راه رسیدن به اهدافتان یاری می کند.

جهت کسب اطلاعات بیشتر، اطلاع از قیمت دستگاه و مشاوره رایگان با ما در تماس باشید.