زغال فشرده

برآورد هزینه راه اندازی خط تولید زغال در سال ۱۴۰۱

بسیاری از افراد قصد راه اندازی خط تولیدی زغال دارند. چرا که این کسب و کار را پر درآمد و پر بازده میدانند. یکی از مهمترین نکات برای این افراد، برآورد هزینه راه اندازی خط تولید زغال و فراهم کردن تجهیزات و ملزومات انجام این کار است.

برای راه اندازی این خط تولید، مانند دیگر مشاغل و کسب و کارها به هزینه‌ها و مخارجی نیاز دارید که پیش از هر اقدامی باید به طور دقیق این هزینه‌ها را برآورد کنید. در این مقاله قصد داریم برخی از این هزینه ها را معرفی کنیم تا شما بتوانید به برآورد دقیق هزینه های راه اندازی خط تولید این محصول دست بزنید.

هزینه راه اندازی خط تولید زغال

برای راه اندازی خط تولید این محصول به یک سوله مسقف به متراژ ۳۰۰ مترمربع نیاز دارید. همچنین یک انشعاب گاز و تامین برق به اندازه ۵۰ آمپر می خواهید. به چند نفر نیروی کار احتیاج دارید تا با دستگاه ها و تجهیزات کار کنند.

بیشتر بخوانید:  ۱۰ تا از مهم ترین عواملی که برافزایش قیمت زغال فشرده تاثیر میگذارد

به چیزی در حدود ۱۰ عدد کوره نیاز دارید و تجهیزات دیگری که باید برای کارگاه خود فراهم کنید. اکسترودر تسمه‌ای با دینام، سرند در سایز بزرگ، مکنده و دمنده، آسیاب چکشی و یا خردکن از دیگر لوازم و تجهیزاتی هستند که برای راه‌اندازی این خط تولید به آن ها نیاز پیدا می کنید.

 

خط راه اندازی تولید زغال

برای انجام این کار به سیکلون گریز از مرکز، مشعل گازی، وان، دیگ حرارتی، لوله های سینوسی، زانو سایز، سیلندر و … نیز نیاز دارید. هر کدام از این ابزارها و تجهیزات دارای قیمت های مخصوص به خود هستند که باید در هنگام برآورد هزینه راه اندازی این خط تولید به آنها توجه داشته باشید و تمامی این موارد را مورد محاسبه قرار دهید.

برآورد هزینه راه اندازی خط تولید زغال ۱۴۰۱

علاوه بر هزینه هایی که در بالا به آنها اشاره شد و مخارجی که صرف فراهم کردن تجهیزات کارگاه شما می شوند، لازم است هزینه های دیگری را نیز پرداخت کنید. برای نمونه باید مواد اولیه مورد نیاز برای انجام این کار را خریداری کنید. قیمت مواد اولیه را باید به صورت کیلوگرمی محاسبه و ارزیابی نمایید.

بیشتر بخوانید:  چگونه می توان با زغال فشرده به درآمد رسید؟

اگر می خواهید برآورد دقیق تری داشته باشید میتوانید سود حاصل شده از فروش زغال فشرده را نیز حساب کنید و مشخص کنید که با فروش هر یک کیلو از زغال فشرده به چه میزانی از سود دست پیدا می کنید. باید برخی از قطعات مصرفی را نیز خریداری کنید.
در هنگام برآورد هزینه های راه اندازی خط تولید این زغال ها باید حقوق کارکنان خود را نیز در نظر بگیرید. این میزان از حقوق، مطابق با قوانین اداره کار در سال ۱۴۰۱ تعیین و مشخص شده است. همچنین باید هزینه هایی را برای مصرف آب، برق و … پرداخت کنید.

اگر محل سوله و یا کارگاه شما اجاره ای باشد باید مقدار و مبلغ اجاره آن را هم در نظر بگیرید و این میزان را هم به هزینه‌های دیگر خود اضافه کنید.
همچنین باید به محاسبه این عامل بپردازید که پس از راه اندازی کارگاه و خط تولید، میتوانید چند شیفت کار کنید و در هر کدام از شیفت‌ها، به صورت روزانه، چند کیلوگرم زغال فشرده تولید می کنید.

پس از آن به محاسبه  این میزان در طول یک ماه بپردازید تا بدانید میزان سود و هزینه ها و مخارج شما در یک ماه تا چه اندازه است. این موارد به شما کمک می کند تا به برآورد هزینه راه اندازی خط تولید زغال در سال ۱۴۰۱ دست بزنید.

پاسخ پرسش های متداول

الزامات راه اندازی خط تولید زغال چیست؟

برای راه اندازی خط تولید این محصول به یک سوله مسقف به متراژ ۳۰۰ مترمربع نیاز دارید. همچنین یک انشعاب گاز و تامین برق به اندازه ۵۰ آمپر می خواهید. به چند نفر نیروی کار احتیاج دارید تا با دستگاه ها و تجهیزات کار کنند.

راه اندازی خط تولید زغال چگونه است؟

بسیاری از افراد قصد راه اندازی خط تولیدی زغال دارند. چرا که این کسب و کار را پر درآمد و پر بازده میدانند. یکی از مهمترین نکات برای این افراد، برآورد هزینه راه اندازی خط تولید زغال و فراهم کردن تجهیزات و ملزومات انجام این کار است. برای راه اندازی این خط تولید، مانند دیگر مشاغل و کسب و کارها به هزینه‌ها و مخارجی نیاز دارید که پیش از هر اقدامی باید به طور دقیق این هزینه‌ها را برآورد کنید.

چگونه می توان با زغال به درآمد رسید؟

برای راه اندازی خط تولید زغال باید موارد استفاده از جمله مواد مصرفی برای تولید زغال، کوره، سوله، انوع دستگاه ها برای تولید زغال از جمله دستگاه اکسترود، سرند و...می باشد.

پانوشت: تولید زغال فشرده,  زغال فشرده