خرید زغال خودسوز

خرید زغال خودسوز

خرید زغال خودسوز قطعا جزء یکی از بهترین خریدهای ممکن قبل از رفتن به مسافرت می باشد. معمولا تمام ایرانی ها حین جمع کردن وسایل سفر، بادبزن و زغال را از یاد نمی برند. همانطور که می دانید، آتش برای سوخت و ماندگاری بیشتر نیاز به اکسیژن دارد. بادبزن باعث انتقال اکسیژن به تمام قسمت های زغال می شود اما در بعضی موارد بادزدن دائمی زغال، کار سخت و زمان بری محسوب می شود. اما ما امروز اینجا هستیم تا زغال خودسوز را به طور کامل بهتون معرفی کنیم تا زمان بسیار کمی صرف آشپزی کنید. در ادامه همراه ما باشید تا کامل با این زغال و ویژگی های آن آشنا شوید.


زغال خودسوز چیست؟

زغال خودسوز، نوع جدیدی از زغال می باشد که تقاوت های بسیاری با زغال فشرده دارد. در حین روشن کردن زغال خودسوز، تنها به یک فندک نیاز داریم و دیگر نیازی به استفاده از ژل آتش زا یا الکل نیست. جالب است بدانید این زغال پس از روشن شدن اولیه تا مدت طولانی خود به خود می سوزد و خاموش نمی شود. یکی از ویژگی های جذاب که توجه بسیاری افراد را به خود جلب کرده، عدم نیاز به استفاده از بادبزن می باشد. فقط کافیست زغال خودسوز را روشن کنید و منتظر آماده شدن کباب خود باشید.

تفاوت زغال خودسوز با انواع زغال

زغال در گذشته جهت روشن ماندن طولانی مدت، دائما نیاز به هوادهی و بادبزن داشت یا در مواردی سریع می سوخت و خاکستر فراوانی به جای می گذاشت. امروزه با پیشرفت دانش و با توجه به نیاز عموم افراد، نوع جدیدی از زغال با نام زغال خودسوز وارد عرصه شد. زغال های خودسوز نیاز به هیچ گونه مراقبت ندارند و هیچ نوع خاکستر و دود از خود خارج نمی کنند. همچنین تولید این زغال، با استفاده از ضایعات چوب بری و کشاورزی صورت می گیرد و هیچ آسیبی به درختان وارد نمی شود.

شاید به این مطلب علاقمند باشید:کارخانه تولید زغال در کرج

کاربرد زغال خودسوز

همانطور که متوجه شدید بیشترین کاربرد زغال خودسوز آشپزی و درست کردن کباب بود! اما آیا زغال خودسوز کاربرد دیگری هم دارد؟ اگر بخواهیم به این سوال پاسخ کلی دهیم باید بگوییم که زغال خودسوز، یک نسخه پریمیوم از زغال معمولی می باشد. تمام کارهایی که با زغال معمولی انجام می دهید با زغال خودسوز نیز قابل انجام است، اما تفاوت در این است که زغال خودسوز همه موارد را بهتر انجام می دهد و ماندگاری بیشتری دارد. زغال خودسوز کبابی با نداشتن بو و دود، تفاوتی در طعم اصلی غذا ایجاد نمی کند و بو نامطلوبی در محیط ایجاد نمی کند. زغال خودسوز قلیان نیز نوع دیگری از محصولات مجموعه آرکو ماشین می باشد که توجه بسیاری را به خود جلب کرده است.

خرید زغال خودسوز

نمونه ای از زغال خودسوز آرکو

انواع زغال خودسوز

در بیان ساده و کلی ۳ روش جهت تولید زغال خودسوز وجود دارد که در ادامه با آن ها آشنا می شوید.

  • تولید زغال با هیدروژن زدایی

همانطور که از نام این روش تولید پیداست، در این روش هیدروژن را به طور کامل از زغال جدا می کنیم. با هیدروژن گیری زغال، اکسیژن نیز به طور کامل از زغال جدا می شود و همین موضوع سبب می شود تا زغال تشنه وجود اکسیژن شود. در این مرحله زغال فقط به یک جرقه نیاز دارد تا روشن شود و مدت زمان بسیار طولانی بسوزد.

  • تولید زغال خودسوز با پودر مخصوص

در این روش به زغال های آماده بسته بندی و خشک، پودر خودسوز اضافه می شود و سپس زغال را بسته بندی می کنند. این روش از لحاظ کیفیت برای زغال، قابل تایید نمی باشد و در مواردی سبب کاهش کیفیت زغال خودسوز می شود و در نهایت فروش شما عزیزان کم خواهد شد.

  • تولید زغال با مواد شیمیایی

در این روش، با استفاده از مواد شیمیایی بر پایه مواد نفتی، زغال معمولی را به زغال خودسوز تبدیل می کنند. این مواد شیمیایی با نسبت خاص، به زغال اضافه می شوند و بلافاصله بسته بندی می شوند. به دلیل خاصیت فرار بودن مواد پس از باز شدن بسته بندی، زغال بیش از یک هفته قابل مصرف نیست و خاصیت خودسوز بودن محصول از بین خواهد رفت. توجه داشته باشید که از زغال های خودسوز با این روش تولید، به هیچ عنوان در پخت و پز استفاده نکنید! روش تشخیص زغال حاوی مواد شیمیایی بسیار ساده می باشد پس از باز کردن محصول به دلیل محلول شیمایی اضافه شده، زغال حالت خیس دارد و شما متوجه وجود مواد شیمیایی خواهید شد.

(مجموعه آرکو ماشین در تولید زغال خودسوز، از هیچ گونه مواد شیمیایی و روش های غیر اصولی استفاده نمی کند)

استفاده از این گونه روش ها، باعث ورود مواد شیمیایی به محیط و در نهایت منجر به آلودگی هوا می شود. زغال خودسوز آرکو، همراه با طبیعت سبز

خرید زغال خودسوز

با گذر زمان، زغال خودسوز آرکو در میان افراد به محبوبیت رسید و به دلیل برابری قیمت آن با زغال معمولی، تقاضا مشتری بیشتر شد.

حرارت ایجاد شده در زغال خودسوز آرکو، ۲ الی ۳ برابر بیشتر از حرارت زغال های معمولی می باشد. همچنین مدت زمان ماندگاری و روشن ماندن این زغال تا ۴ برابر بیشتر از انواع زغال دیگر می باشد. جهت خرید زغال خودسوز به صورت عمده یا تک و اطلاع از قیمت زغال خودسوز می توانید با شماره تلفن های موجود در سایت تماس حاصل فرمایید.

در این مقاله آموزشی سعی کردیم تا شما را با زغال خودسوز آشنا کنیم. اگر شما عزیزان نیز از آن دسته افراد علاقمند به فعالیت در حوزه تولید زغال هستید می توانید با کارشناسان ما در تماس باشید تا تمام اطلاعات لازم در رابطه با: مراحل خرید خط تولید زغال، تولید انواع زغال و هزینه های مورد نیاز برای شروع کار در اختیار شما قرار گیرد.