راه اندازی خط تولید زغال

دستگاه زغال فشرده | دستگاه زغال چینی | خط تولید زغال چینی

دستگاه زغال فشرده یا دستگاه زغال چینی، به مجموعه دستگاه هایی گفته می شود که به وسیله مواد اولیه بازیافتی مانند خاک اره و پوسته گردو، بادام و … زغال قلیان تولید می کند. این دستگاه ها بسیار به صرفه و مقرون به صرفه هستند و کارایی بسیار بالایی نیز دارند. اگر می خوهید یک خط تولید زغال فشرده راه اندازه کنید، و کسب و کار خود را در این مسیر شروع کنید، لازم است که اطلاعات لازم و کافی در مورد تمامی دستگاه های خط تولید داشته باشید. در این مقاله روند کلی تولید و قیمت دستگاه زغال فشرده را برای شما شرح می دهیم. همراه ما باشید.

راه اندازی خط تولید زغال فشرده

راه اندازی خط تولید زغال فشرده در کشور ما به دلیل مصرف بالا ی زغال و همچنین مقرون به صرفه بودن مواد اولیه، سود بسیار بالایی دارد. همچنین این محصول، برای صادرات بسیار مناسب است و مورد استفاده در شور های ترکیه، روسیه و … قرار می گیرد. شرکت های تولید کننده زغال در خط تولید از کوره های صنعتی و سنتی استفاده می کنند که هر یک ویژگی ها و کارایی های خود را دارد و با خرید درست کوره مناسب، می توانید بهترین و مرغوب ترین زغال را تولید نمایید.

کوره سنتی

این نوع کوره فقط برای تولید زغال هایی مورد استفاده قرار می گیرد که با خاک اره، پوست گردو، پوست بادام، خاک زغال و … ساخته می شود. متریال مورد استفاده در این کوره ها خشت و آجر نسوز است. این کوره ها در ابعاد ارتفاع ۱۲۰ و عرض ۹۰ و عمق ۱۲۰ سانتی متر هستند.

کوره صنعتی

کوره های صنعتی در تن ها ۱،۲،۳،۵،۷، و ۱۰ تن بسته به نیاز مشتری ساخته می شوند. ذغال هایی که در این کوره ساخته می شوند شامل بریکت، زغال چوب، مرکبات، زغال کبابی و … هستند. کوره های صنعتی معمولا با ورق های آتش خوار یا استیل ساخته می شود.

تجهیزات کوره های صنعتی

  •  تابلو برق های اتوماتیکP L C یا نیمه اتوماتیک
  • سبدهای مناسب برای ذغال مرکبات
  •  مشعل های گازی یا گازوئیلی(با توجه به ابعاد کوره)
  •  فیلتر مناسب که بنا به درخواست مشتری نصب می گردد.(با توجه به ابعاد کوره)

مزایا و معایب کوره های سنتی و صنعتی:

مزایا کوره های سنتی:

  •    اشغال فضای کم برای ساخت کوره ها
  •    خودسوز بودن کوره ها (بدون نیاز به برق، گاز و گازوئیل)
  •     بدون آلایندگی
  •     عدم تعمیر و نگهداری
  •     بدون نیاز به اپراتور

زغال فشرده چه کاربرد هایی دارد؟

قیمت دستگاه زغال فشرده

قیمت این دستگاه، بسته به نوع دستگاه و مشخصاتی که دارد متفاوت است و نمی توان قیمت مشخصی را برای آن در نظر گرفت. ولی به طور کلی، قیمت این دستگاه، نسبت ببه مزایایی که دارد، و با توجه به کیفیت و پیشرفته بودن آن بسیار مناسب و مقرونه به صرفه است.

شرکت آرکو ماشین ارائه کننده بهترین و با کیفیت ترین دستگاه های زغال فشرده همواره در خدمت تولید کنندگان است. دستگاه های شرکت ما با قیمتی مناسب، و کارایی بالا، می تواند در اختبار مشتریا قرار گیرد و برای آن ها سود و درامد بالایی در بر داشته باشد.

پاسخ پرسش های متداول

قیمت دستگاه زغال فشرده چگونه است؟

قیمت این دستگاه، بسته به نوع دستگاه و مشخصاتی که دارد متفاوت است و نمی توان قیمت مشخصی را برای آن در نظر گرفت. ولی به طور کلی، قیمت این دستگاه، نسبت ببه مزایایی که دارد، و با توجه به کیفیت و پیشرفته بودن آن بسیار مناسب و مقرونه به صرفه است.

مزایا کوره های سنتی چیست؟

اشغال فضای کم برای ساخت کوره ها
   خودسوز بودن کوره ها (بدون نیاز به برق، گاز و گازوئیل)
    بدون آلایندگی
    عدم تعمیر و نگهداری
    بدون نیاز به اپراتور

تجهیزات کوره های صنعتی چیست؟

تابلو برق های اتوماتیکP L C یا نیمه اتوماتیک
سبدهای مناسب برای ذغال مرکبات
 مشعل های گازی یا گازوئیلی(با توجه به ابعاد کوره)
 فیلتر مناسب که بنا به درخواست مشتری نصب می گردد.(با توجه به ابعاد کوره)

 

پانوشت: خط تولید زغال چینی , دستگاه تولید زغال , قیمت دستگاه زغال فشرده , کوره سنتی , کوره صنعتی