دستگاه سرند زغال فشرده

سرند

امروزه زغال فشرده، یک جایگزین مناسب برای زغال چوب می باشد. در فرآیند تولید این زغال از تعدادی دستگاه خاص با امکانات پیشرفته استفاده می نماییم که هر کدام وظیفه خاصی بر عهده دارند. امروز در این مقاله از آرکو ماشین، می خواهیم به طور کامل در رابطه با دستگاه سرند زغال فشرده صحبت کنیم. در ادامه با ما همراه باشید.

دستگاه سرند زغال فشرده

دستگاه سرند زغال فشرده، یک دستگاه مهم در صنعت تولید زغال می باشد. این دستگاه مناسب افرادیست که:

  1. کارگاه زغال دارند و لازم است حجم تولیدشان را افزایش دهند.
  2. افرادی که به تازگی درصنعت تولید زغال فشرده ورود کرده اند.
  3. دستگاه سرند در بسیاری از کارگاه های چوب بری نیز کاربرد دارد.

کارایی دستگاه سرند

دستگاه سرند زغال فشرده، در ابتدای خط تولید زغال قرار می گیرد. مواد اولیه وارد دستگاه سرند شده این دستگاه، مواد اولیه (خاک اره و خاک زغال) خالص را از دیگر مواد زائد جدا کرده و مواد اصلی و یکدست را برای ترکیب با یکدیگر مورد استفاده قرار می دهد. شیوه ساخت و تولید زغال فشرده به این صورت است که در ابتدا خاک زغال، خاک اره و پوست گردو سرند می شوند زیرا در بین این مواد ناخالصی و ضایعات وجود دارد که حتما باید از مواد اصلی جدا شوند.

به زبان ساده و عامیانه، وظیفه دستگاه سرند الک کردن مواد اولیه و جداسازی ضایعات اضافی از آن ها می باشد.

دستگاه سرند، یک دستگاه الک صنعتی است که توانایی الک چندین تن مواد اولیه را در ساعت دارد و به طور وسیع برای جداسازی و غربال مواد از یکدیگر به کار می‌رود. شاید با خود بگوییم که این دستگاه چه کارایی ساده ای دارد اما به این موضوع توجه کنید که اگر مواد زائد در مواد اولیه باقی بماند و ما برای تولید زغال فشرده مواد اولیه یکدستی نداشته باشیم در نهایت زغالی نامرغوب و با کیفیت پایین خواهیم داشت پس در این قسمت اهمیت دستگاه سرند برای ما مشخص میشود.

جهت تهیه مواد اولیه مرغوب:مواد اولیه زغال چینی | قیمت مواد اولیه تولید زغال | زغال فشرده

عملکرد دستگاه سرند

دستگاه سرند از یک سیستم ارتعاشی و مکانیسم مکانیکی برای جداسازی ذرات استفاده می کند. سرند مجهز به یک توری بزرگ است که مواد اولیه در آن قسمت قرار میگیرد و هنگام روشن شدن دستگاه به حالت ویبره ای عمل میکند. در نهایت همانند یک الک بزرگ مواد ریزتر از توری عبور نموده و مواد درشت در جای خود باقی میمانند.

در واقع فرآیند الک مواد اولیه زغال، به کنترل کیفیت و رسیدن به ابعاد استاندارد مواد کمک می کند. پس از اتمام عملکرد سرند، مواد باید خشک شده و به رطوبت لازم برسند. در مرحله بعدی مواد اولیه وارد دستگاه اکسترودر می شوند و با فشرده سازی آن ها به بریکت زغال دست می یابیم. از هر تن ماده اولیه، حدود ۳۵۰ تا ۴۰۰ کیلو زغال به دست می آید.

سرند زغال

در هنگام خرید دستگاه سرند باید به چه نکاتی توجه کرد؟

با توجه به اهمیت این دستگاه که بالاتر توضیح دادیم هنگام خرید دستگاه سرند زغال فشرده حتما به سالم بودن توری ها و سایز آنها دقت داشته باشید. اگر پس از سرند، مواد اولیه تان هنوز درشت بود و یا مواد زائد به خوبی جدا نشده بود باید توری ها را چک کنید و در صورت لزوم از توری های ریزتر سرند استفاده نمایید.

فروش دستگاه سرند در تولید زغال:

شرکت آرکو ماشین بزرگترین تولید کننده انواع تجهیزات و خطوط تولید زغال فشرده در ابران می باشد. نصب، راه اندازی و همچنین آموزش کار با دستگاه ها توسط آرکو ماشین به صورت رایگان انجام می شود. پیش از اقدام به خرید دستگاه زغال فشرده با مشاورین مجموعه تماس حاصل نمایید تا با آگاهی کامل محصول مورد نظر خود را خریداری کنید.

شما عزیزان میتوانید جهت کسب اطلاعات بیشتر به خدمات شرکت آرکو ماشین با شماره های داخل سایت تماس حاصل فرمایید.

پاسخ پرسش های متداول

دستگاه سرند چه نوع دستگاهی است؟

دستگاه سرند زغال فشرده، دستگاهی است که خاک اره و خاک زغال خالص را از دیگر مواد زائد جدا کرده و مواد اصلی و خالص را برای ترکیب با یکدیگر مورد استفاده قرار می دهد. شیوه ساخت و تولید زغال فشرده به این صورت است که درابتدا خاک زغال و خاک اره سرند می شوند زیرا در بین این مواد ناخالصی و ضایعات وجود دارند که حتما باید از مواد اصلی جدا شوند.

در هنگام خرید دستگاه سرند به چه نکاتی باید توجه کرد؟

با توجه به اهمیت این دستگاه که بالاتر توضیح دادیم هنگام تهیه سرند باید به سالم بودن توری ها  و سایز آنها دقت داشته باشیم اگر مواد اولیه تان هنوز درشت است و یا مواد زائد دارد باید توری ها را چک کنید و در صورت لزوم از توری های ریزتر سرند استفاده کنید.

دستگاه سرند چگونه کار می کند؟

توانایی الک چندین چندین تن را در ساعت دارد و به طور وسیع برای جداسازی و غربال مواد از یکدیگر به کار می‌رود. دستگاله سرند مجهز به یک توری بزرگ است که مواد اولیه در آن قسمت قرار میگیرد که هنگام روشن شدن دستگاه دستگاه به حالت ویبره ای عمل میکند

پانوشت: خرید دستگاه سرند, دستگاه سرند,سرند زغال فشرده, قیمت دستگاه سرند زغال