راه اندازی خط تولید زغال فشرده | با کمترین سرمایه

راه اندازی خط تولید زغال فشرده

تولید زغال یکی از شغل هایی است که می تواند برای افرادی که به دنبال درآمد هستند، شغلی آسان و بسیار سود آور باشد. با توجه به شرایط اقتصادی به وجود آمده، ما باید به دنبال راهی باشیم تا با کمترین سرمایه، بازار فروش خوبی داشته باشیم. بسیاری از افراد به دنبال راهی برای سرمایه گذاری با کسب درآمد بالا و سود بالا هستند. درآمد راه اندازی خط تولید زغال فشرده و دستگاه زغال سازی در ایران، یکی از مناسب ترین مشاغلی است که برای راه اندازی آن نیاز به سرمایه، اندک است که در مدت کم این سرمایه به سود تبدیل خواهد شد. تولید زغال پیچیدگی چندانی ندارد و ما به شما کاری را پیشنهاد می کنیم که خود انجام داده و به سود بالایی رسیده ایم. راه اندازی خط تولید زغال فشرده با کمترین سرمایه، فرصت طلایی کارآفرینی را برای شما فراهم می سازد و از لحاظ اقتصادی صرفه زیادی برای تولید کننده دارد. راه اندازی خط تولید زغال یک صنعت تازه در میان کشورهای خاورمیانه محسوب می شود پس برای شروع این کسب و کار علاوه بر سرمایه و علاقه نیاز به آموزش اصولی داریم.

پیشنهاد به مطالعه بیشتر:مواد اولیه زغال چینی | قیمت مواد اولیه تولید زغال | زغال فشرده

راه اندازی خط تولید زغال فشرده

در این برحه زمانی که سرشار از چالش های اقتصادی است، شما می توانید با انتخاب درست یک کارآفرین موفق باشید. استفاده از ضایعات چوب و ضایعات کشاورزی در تهیه مواد اولیه زغال فشرده، تهیه مواد اولیه این شغل را برای ما آسان کرده است به دلیل اینکه این مواد داخل کشور به فراوانی وجود دارند و با قیمت پایین میتوان آنها را تهیه کرد.

تولید و فروش زغال فشرده، از بازار گسترده و همیشگی برخوردار است و یک کسب و کار پرسود می باشد. همین موضوع بسیاری از افراد سرمایه گذار را به راه اندازی خط تولید زغال فشرده متمایل کرده است.

نکات طلایی برای اجاره کارگاه تولید زغال فشرده

برای تولید زغال فشرده یا هر نوع زغال دیگر، نیازمند یک فضای مناسب برای و قرارگیری دستگاه ها و تجهیزات می باشیم. فضای کارگاه ما باید طوری باشد که تمامی نیازهای مارا در زمینه تولید زغال فشرده فراهم سازد تا بتوانیم زغال مرغوب و با کیفیت بالا تولید کنیم.

در ادامه این مقاله به طور کامل و تخصصی تمام نکاتی که قبل از شروع تولید زغال فشرده باید بدانید به شما خواهیم گفت:

۱.فضا و ابعاد مناسب برای کارگاه

فضایی که شما برای کارگاه در نظر می گیرید باید قابلیت قرار گیری راحت تمامی تجهیزات و دستگاه ها را داشته باشد. همچنین فضا باید طوری باشد که حمل و نقل بار به راحتی صورت گیرد. به عنوان مثال، فضای کارگاه شما باید حداقل ۱۵۰ الی ۲۰۰ متر باشد. ارتفاع این کارگاه باید حدود ۳.۵ الی ۴ متر باشد.

۲.محل قرارگیری کارگاه

به دلیل اینکه تولید زغال، دارای آلاینده می باشد و ضایعات دور ریز خواهیم داشت، ممکن است مواد آلوده یا مضر را وارد اتمسفر کند، پیشنهاد ما به شما این است که کارگاه خود را خارج از شهر انتخاب کنید تا از منازل مسکونی شهری یا حتی کارخانه های تولید صنایع غذایی و بهداشتی دور باشد.

۳.برق ۳ فاز(۳۲ آمپر)

دستگاه های تولید زغال فشرده و هر دستگاه مربوطه که در کارگاه دارید، برای کار کردن و تولید محصول نیاز به برق سه فاز دارند و باید حداقل ۳۲ آمپر برق داشته باشند. زیرا تمامی قطعات دارای موتور الکتریکی بوده و اگر در برق رسانی مشکلی پیش بیاید در خوش بینانه ترین حالت، دستگاه ها خاموش می شوند و از تولید محصول خود جا میمانید. در مرحله بعدی امکان سوختن دستگاه وجود خواهد داشت که باعث ایجاد هزینه های اضافی خواهد بود.

۴.سقف کارگاه با ارتفاع مشخص

یکی از نکات مهم در گرفتن سوله یا کارگاه تولیدی، وجود سقف با ارتفاع حداقل ۳.۵ الی ۴ متر می باشد. خط تولید زغال فشرده دارای اجزای بلندی مثل (سیکلون ها) می باشد و باید ارتفاع سقف کارگاه به قدری باشد که تمام تجهیزات در کارگاه جای گیرد. علاوه بر این موضوع، ارتفاع کارگاه باید به حدی باشد که وسایل نقلیه حامل به راحتی بتوانند برای بارگیری زغال های تولیدی وارد کارگاه شوند. همچنین ارتفاع کمتر از ۳ متر باعث چرخش نامناسب هوا داخل محیط و تجمع گرد و غبار در محیط کارگاه می شود و ممکن است در طولانی مدت موجب مشکلات تنفسی کارگران شود.

۵.گاز صنعتی فشار قوی

یکی دیگر از نکات قابل توجه، استفاده از گاز صنعتی با فشار قوی می باشد تا فشار و قدرت کافی را برای شما تامین کند. گاز های شهری قدرت بسیار پایینی دارند و باعث افت کیفیت محصول می شود. همچنین اگر بخواهید مانند بعضی از کارگاه ها، از گازوییل استفاده کنید هم هزینه بیشتری لازم دارید هم محصول خروجی مرغوبیت لازم را نخواهد داشت.

قیمت دستگاه زغال فشرده

درآمد خط تولید زغال فشرده

برای ارزیابی و محاسبه میزان درآمد تولید زغال ، ابتدا باید تمامی هزینه های مورد نیاز در نظر گرفته شود، همچنین کارگاه ممکن است نیازمند خرج های اضافی دیگر مثل خرابی قطعات دستگاه و تعمیر آنها باشد. ما یاید تمامی نکات را ارزیابی کنیم، پس از آن می توان میزان درآمد را مشخص نمود.

اگر شما یک خط تولید زغال فشرده داشته باشید، ماهانه بین ۵۰ تا ۲۵۰ میلیون تومان درآمد خواهید داشت. قیمت زغال فشرده همواره در حال تغییر است. در چند سال اخیر شاهد رشد چشم گیری در این صنعت بوده ایم، در نتیجه احتمال ورشکست شدن در این صنعت بسیار پایین می باشد.

هزینه مورد نیاز برای راه اندازی خط تولید زغال

برای راه اندازی خط تولید زغال فشرده با کمترین هزینه، در ابتدا باید نسبت به تمامی هزینه های اولیه آگاهی کامل داشته باشید. با توجه به اینکه زغال فشرده در بسیاری از موارد مورد استفاده عموم مردم قرار می گیرد، در کشور، بسیاری از مراکز شکل گرفته اند تا شما بتوانید به راحتی تجهیزات و دستگاه های مورد نیاز برای تولید زغال فشرده را خریداری کنید. پس با توجه به این نکته در ابتدا شما باید تحقیق کنید که خرید چه دستگاهی به بودجه شما نزدیک تر است و کدام مدل دستگاه برای شما مناسب تر می باشد تا بهترین مرکز را برای خرید دستگاه پیدا کنید. http://arkomashin1.limoblog.ir/

علاوه بر هزینه خریداری خط تولید زغال فشرده، شما باید مبلغی را برای خرید یا اجاره کارگاه تولید زغال خود در نظر داشته باشید. به طور کل هزینه اجاره بهای ملک ۱۵ الی ۲۰ میلیون تومان می باشد.

بیشتر بخوانید:طرح توجیهی زغال فشرده

توصیه مجموعه ما به شما این است که، هر زمان اقدام به شروع این کار کردید ایتدا تمام هزینه ها را برآورد کنید سپس اقدامات دیگر را انجام دهید. می توانید برای اطلاع بیشتر از تمام هزینه ها و درآمد زغال فشرده و مشاوره در این زمینه با کارشناسان مجموعه ما در تماس باشید. تماس با ما

پانوشت: خط تولید زغال فشرده, راه اندازی خط تولید زغال فشرده, تولید زغال فشرده