راه اندازی خط تولید زغال فشرده

شرایط راه اندازی خط تولید زغال فشرده نیاز به چه امکاناتی دارد؟

راه اندازی خط تولید زغال فشرده یکی از مهم ترین نکاتی است، که برای تاسیس یک کارگاه تولیدی زغال فشرده است که حتما باید به آن توجه کرد. در این مقاله به شرایط راه اندازی خط تولید زغال فشرده می پردازیم.

شرایط راه اندازی خط تولید زغال فشرده

اگر قصد دارید در زمینه راه اندازی خط تولید زغال فشرده سرمایه گزاری کنید و به سود بالایی برسید باید از تحهیزات با کیفیت ومواد اولیه مرغوب استفاده کنید تا بتوانید زغالی با کیفیت بالا تولید کنید. پس در ابتدا بهتر است با هزینه های مورد نیاز برای خرید انواع دستگاه و ابزار آلات خط تولید زغال فشرده آشنا شوید. این هزینه ها به دو دسته تقسیم می شوند :

راه اندازی خط تولید زغال فشرده (نو)

 1. هزینه خرید دستگاه : یکی از ابتدایی ترین هزینه ها، خرید دستگاه تولید زغال فشرده است.
 2. هزینه سوله : مرحله دوم خرید سوله است که در شهر های مختلف متفاوت است.
 3. هزینه خرید جک پالت : یکی از اجزای جدا از دستگاه خط تولید است که این وسیله برای جابجا کردن واگن ها بکار می رود. زیرا جابجایی واگن های پر از بریکت کار بسیار دشواری است. این ابزار جدا از دستگاه خط تولید زغال فروخته می شود.
 4. هزینه ساخت کوره : برای ساخت کوره هم یک هزینه جداگانه در نظر گرفته شود. کوره از آجر، خاک رس و کاه ساخته شود.
 5. هزینه خرید کابل : دستگاه خط تولید زغال فشرده دارای ۱ تا ۲ متر کابل است. اما این مقدار برای رسیدن کابل به تابلو برق صنعتی کافی نیست. پس شما بر حسب فاصله ی مورد نیازتان باید کابلی بلندتر خریداری کنید.
 6. خرید ابزاری های ضروری : راه انداری خط تولید به ابزار آلاتی از قبیل : آچار، قلم، چکش، پارو، دستکش کار، لباس کار و … دارد.
 7. خرید مواد اولیه : مواد اولیه مورد نیاز برای راه اندازی خط تولید زغال فشرده دست نو و دست دوم شامل خاک اره، خاک زغال و پوست گردو می باشد. شما نسبت به میزان تولید روزانه خود حساب کنید که در یک ماه به چقدر مواد اولیه نیاز دارید.
 8. خرید سیلندر یدکی : سیلندر یک وسیله استهلاکی است. پس شما باید تعداد زیادی سیلندر تهیه کنید تا در صورت نیاز آن را بتوانید به سرعت تعویض کنید. و خط تولید شده متوقف نشود.
 9. خرید ماردون یدکی : ماردون نیز مانند سیلندر یک وسیله استهلاکی است و پس از مدتی استفاده نیاز به تعویض دارد. پس باید تعدادی ماردون یدکی اضافه تهیه کنید.

راه اندازی خط تولید زغال فشرده

راه اندازی خط تولید زغال فشرده (استوک)

 1. هزینه خرید دستگاه دست دوم : این نوع دستگاه ها بصورت گارانتی دار و بدون گارانتی به فروش می رسند.
 2. هزینه سوله : می توانید از سوله های اجاره ای استفاده کنید یا اینکه سوله مورد نظر خود را خریداری کنید.
 3. خرید جک پالت : دستگاه های دست دوم نیازی به خرید جک پالت ندارند.
 4. خرید کابل : دستگاه دست دوم خط تولید زغال فشرده، نیازی به خرید کابل ندارد و به اندازه کافی کابل دارد.
 5. هزینه ابزار آلات ضروری : همانند دستگاه خط تولید نو، دستگاه های دست دوم هم به ابزار آلاتی مانند : آچار، قلم، چکش، پارو، دستکش کار، لباس کار و … نیاز دارند.
 6. مواد اولیه : دستگاه های دست دوم هم به مواد اولیه ایی شامل : خاک اره، خاک زغال و پوست گردو نیاز دارند.
 7. خرید سیلندر یدکی : بیشتر دستگاه های دست دوم به سیلندر نیاز ندارند زیرا اغلب دارای سیلندر هستند.
 8. خرید ماردون یدکی : بیشتر دستگاه های دست دوم دارای ماردون یدیک هستند و به آن نیاز ندارند.

بیشتر بدانید : همه چیز در مورد زغال فشرده!

انواع دستگاه زغال

اکسترودر

یکی از مهم ترین دستگاه های خط تولید زغال فشرده است. که کیفیت بریکت های تولید شده به این کیفیت این دستگاه بستگی دارد.

حتما بخوانید: برای اجاره یک کارگاه به منظور راه اندازی زغال فشرده باید به چه نکاتی توجه کنید؟

کوره

کوره ها دارای دو نوع سنتی و صنعتی هستند که با توجه به کاربردشان مورد استفاده قرار می گیرند. کوره ها معمولا دارای سه و چهار دیواره هستند. کوره ها می توانند مجهز به سیتسم تابلو برق،سنسور، نمایشگر حرکتی، دودسوز، فیلتر صنعتی، مشعل گازی یا گازوئیلی و … باشند.

خشک کن و سرند

دستگاه خشک کن که همان منبع حرارتی است که با مشعل گازوئیلی یا گازی مشتعل می شود. این دستگاه مواد وارد شده را خشک و رطوبت گیری می کند. این مواد با گذشتن از سرند ( صافی ) و از دستگاهی که میزان حجم وردوی به داخل لوله های سینوسی را تنظیم میکند وارد لوله های سینوسی می شوند و با گردش در این لوله ها میزان رطوبت به ۴ تا ۸ درصد می رسد و با ورود به سیلکون در آن جمع می شود و سپس برای استفاده در اکسترودر از آن خارج می شود.

پاسخ به متداول ترین سوال ها

انواع دستگاه زغال؟

اکسترودر
کوره
خشک کن و سرند

راه اندازی خط تولید زغال فشرده (نو) به چه صورت است؟

هزینه خرید دستگاه
هزینه سوله
خرید جک پالت
هزینه ابزار آلات ضروری
مواد اولیه
خرید سیلندر یدکی
خرید ماردون یدکی
خرید کابل

کوره ها چند نوع هستند؟

کوره ها دارای دو نوع سنتی و صنعتی هستند که با توجه به کاربردشان مورد استفاده قرار می گیرند. کوره ها معمولا دارای سه و چهار دیواره هستند. کوره ها می توانند مجهز به سیتسم تابلو برق،سنسور، نمایشگر حرکتی، دودسوز، فیلتر صنعتی، مشعل گازی یا گازوئیلی و ... باشند.

 

پانوشت : راه اندازی خط تولید زغال فشرده , تولید زغال با هزینه کم , کارخانه تولید زغال فشرده در کرج , در آمد تولید زغال فشرده , کارخانه تولید زغال در کرج