صادرات زغال فشرده

صادرات زغال فشرده/ همه آن چیزی که باید بدانید

یکی از بهترین گزینه ها برای فروش محصولات، فروش به کشورهای خارجی یا همان صادرات می باشد. به طور کل بازار صادرات در ایران، برای هر صنف یکی از اهداف اصلی و از گزینه های رسیدن به سود کلان می باشد. تمام کارخانه های نام دار ایران و واحد های تولیدی به دنبال صادر کردن محصولات خود می باشند و این یک گزینه مثبت برای آنهاست. امروز میخواهیم راجع صادرات زغال فشرده، یکی از پرسود ترین شیوه های فروش و درآمد زایی صحبت کنیم پس در ادامه با ما همراه باشید.

صادرات زغال

از آنجایی که تمام شرایط تولید و صادرات زغال در کشور ایران فراهم می باشد، صادرات زغال فشرده در بین تولید کنندگان زغال نوعی برد محسوب می شود و سبب افزایش درآمد بیشتر می باشد. با توجه به نیاز کشور های همسایه از جمله: عراق، ترکیه، پاکستان و کشورهای عربی مثل امارات یا قطر. و عدم وجود منابع کافی و عدم تولید زغال فشرده در این کشور ها اولین کشور هدف برای خرید زغال به کشور چین اختصاص داشت. با توجه به مسافت و فاصله طولانی کشور چین و افزایش قیمت بالا آن در سال های اخیر، بسیاری از انتخاب چین منصرف شدند. با توجه به این اتفاقات، امروزه کشور ایران توانسته بازار چین را در صنعت زغال فشرده تصاحب کند. در سال های اخیر کشور ایران رشد بسیاری در صنعت تولید و صادرات زغال فشرده داشته است به همین دلیل بسیاری افراد به تولید زغال فشرده روی آورده اند.

انواع زغال

از زمان های گذشته تا کنون، زغال جزء موارد پر مصرف در زندگی روزمره افراد بوده است و روزانه افراد بسیاری با آن سروکار دارند. در این قسمت در رابطه با انواع زغال توضیحات کوتاه و مختصری برای شما عزیزان خواهیم داشت:

 • زغال چوب

زغال چوب اولین زغالی می باشد که بشر با آن سروکار داشته است. در گذشتگان از این زغال استفاده گسترده ای می کردند و تولید آن برای افراد بسیار راحت بود زیرا فقط به چوب و آتش نیاز داشتند تا زغال چوب فراهم شود.

 • زغال فعال

قطعا می دانید که زغال فعال نیز از کربن و محصولات چوب به دست می آید. این زغال پس از اتمام فرایند پخت با مواد شیمایی دیگر ترکیب شده و قابلیت های جدیدی به آن اضافه می شود.

 • زغال سنگ

برای تولید زغال سنگ برخلاف زغال های دیگر به چوب و ترکیبات آن نیاز نداریم زیرا زغال سنگ به طور مستقیم از معدن استخراج می شود و به عنوان سوخت در ایران مورد استفاده قرار می گیرد.

 • زغال فشرده

همانطور که در ابتدا مقاله اشاره کردیم زغال فشرده اولین بار توسط کشور چین تولید شد تا دیگر برای تولید زغال از چوب درختان استفاده نشود. این زغال مراحل تولید راحتی دارد و نیاز نیست برای به دست آوردنش به معدن برویم یا سختی بکشیم زیرا این زغال، از پسماند و ضایعات کشاورزی تهیه می شود و مواد اولیه زغال فشرده به راحتی در ایران یافت می شود.

شاید به این مطلب هم علاقمند باشید:از کجا تولید زغال فشرده رو شروع کنم ؟ | آموزش تولید زغال فشرده

چه نوع زغالی برای صادرات مناسب می باشد؟

به طور کل در تمام کشورها و ایران، صادرات منابع طبیعی و منابع ملی غیر قانونی می باشد و چوب و زغال های سنتی قابلیت صادرات ندارند.

در بین تمام انواع زغال، تنها زغال فشرده قابلیت صادرات دارد. دلیل اول ترکیبات و مواد اولیه این زغال می باشد. زیرا ما برای تولید زغال فشرده، از ضایعات محصولات چوبی و کشاورزی بهره برداری میکنیم و یک محصول پرکاربرد را به تولید میرسانیم. دلیل دوم صرفه اقتصادی صادرات زغال فشرده می باشد. صادرات زغال باید برای شما سود بسیاری داشته باشد و قطعا تولید زغال فشرده برای صادرات یکی از بهترین انتخاب ها برای افزایش سود شما عزیزان می باشد.

چرا صادرات زغال فشرده مناسب است؟

برای صادرات هم باید مشتری خودمان را داشته باشیم و هم برایمان صرفه اقتصادی داشته باشد. اما از آنجایی که زغال چوب حتی در ایران هم به اندازه قبل صرفه ندارد و از چوب درختان استفاده می شود از گزینه های مد نظر ما حذف خواهد شد. صادرات زغال سنگ نیز به علت صرف هزینه زیاد برای شروع کار و استفاده از آن به عنوان سوخت در ایران به صرفه نمی باشد. در نتیجه تنها گزینه مناسب و پرسود برای ما صادرات زغال فشرده می باشد.

به علت استفاده گسترده مردم از زغال فشرده، قطعا این محصول در سراسر جهان مشتریان بسیاری دارد. صادرات زغال فشرده یک تصمیم پر سود برای تمام افرادیست که در این صنعت قدم میگذارند. از طرفی جالب است بدانید که تنها هزینه ای که در این راه لازم است بپردازید هزینه راه اندازی خط تولید زغال فشرده می باشد. در کنار راه اندازی خط تولید زغال فشرده باید مواد اولیه نیز تامین کنید که تامین آن برای افراد تازه وارد دشوار می باشد. مجموعه آرکو ماشین تامین مواد اولیه شما را تضمین می کند و شما عزیزان را در تمام مراحل راه اندازی خط تولید زغال و تولید زغال فشرده، پشتیبانی و همراهی می کند.

صادرات زغال

مقاصد مهم برای صادرات زغال

صادرات زغال تعدادی مقصد مهم و شناخته شده دارد. برای صادرات زغال باید توجه داشته باشیم که باید با کدام کشورها همکاری کنیم تا برای ما امکان پذیر باشد و صرفه اقتصادی داشته باشد. برای صادرات زغال باید کشورهایی را پیدا کنیم که به طور قطع نیازمند واردات زغال هستند و با توجه به شناسایی نیازهای آن کشورها اقدام به صادرات کنیم. در ادامه با تعدادی از کشورهای مهم آشنا خواهیم شد:

صادرات زغال به ترکیه

با توجه به محبوبیت زغال در مصارف گوناگون مثل پخت و پز، منابع گرمایشی، مصرف قلیان و سوخت متوجه می شویم که صنعت زغال فسرده یک صنعت پرطرفدار در میان سرمایه گذاران می باشد و از طرفی با توجه به فراوانی منابع طبیعی و غنی بودن کشور ایران در این زمینه و موقعیت مکانی مناسب، صادرات زغال فشرده صرفه اقتصادی پیدا می کند. همانطور که گفتیم کشور های حاشیه خلیج فارس، کشور های همسایه و بسیاری از کشور های عربی خواهان واردات زغال می باشند. در ادامه میخواهیم در رابطه با صادرات به کشور ترکیه صحبت کنیم.

کشور ترکیه یکی از بهترین مقاصد برای صادرات زغال می باشد. هر ساله گردشگران بسیاری به این کشور سفر می کنند و این کشور سبک زندگی بسیار نزدیکی با ایران دارد. ذائقه غذایی مردم این کشور و علاقمندی آنها به قلیان و غذاهای کبابی و داشتن مرز خاکی با این کشور صادرات زغال را برای ما آسان تر می کند.

کشور ترکیه در فصول سرد سال به دلیل عدم وجود منابع طبیعی مثل گاز و نفت وابستگی و نیاز شدیدی به زغال پیدا می کند. باید توجه داشته باشید که برخلاف ایران در ترکیه زغال فشرده شش ضلعی یافت می شود. اما در ایران ۹۰% تولید زغال فشرده، زغال های چهار ضلعی می باشند. اصلا لازم نیست نگران این مسئله باشید زیرا برای تغییر شکل زغال تولیدی فقط کافیست قطعه سر سیلندر دستگاه خود را تعویض کنید تا شکل نهایی زغال فشرده شما تغییر پیدا کند.

صادرات زغال به عمان

عمان یکی از کشورهای عربی مناسب برای صادرات زغال فشرده می باشد. از آنجایی که مردم این کشور علاقه بسیاری به کباب و قلیان دارند همواره از زغال فشرده استقبال زیادی می کنند و بازار بسیار خوبی برای فروس زغال شما عزیزان می باشد. اگر بتوانید زغال های درجه یک و با کیفیت بالا به تولید برسانید قطعا صادرات به عمان سود سرشاری برای شما عزیزان خواهد داشت.

صادرات زغال به امارات

از آنجایی که در کشور عمارات هیچ جنگلی به صورت طبیعی وجود ندارد و اکثر جنگل های این منطقه به صورت مصنوعی ساخته می شوند نمی توانند هیچ نوع زغالی را تولید کنند. در نتیجه به دلیل مصرف بالا قلیان و غذاهای کبابی در زندگی روزمره نیاز شدیدی به زغال فشرده پیدا می کنند. پس امارات نیز یکی از مقاصد مهم برای صادرات می باشد.

صادرات زغال به دیگر کشور های همسایه

 • قطر
 • عراق
 • افغانستان
 • پاکستان
 • ترکمنستان
 • آدربایجان
 • ارمنستان

تمام کشور های همسایه که تاکنون از آن ها نام بردیم مقاصد اصلی برای صادرات زغال فشرده هستند و میتوانید با صادرات سود زیادی برای خود داشته باشید. در زمینه صادرات به کشور های همسایه به دلیل فواصل کم و گاها داشتن مرز خاکی با ایران هزینه حمل نقل کاهش میابد اما باید توجه کنید که زغال تولیدی شما باید به قدری مرغوب و با کیفیت باشد که تحت هیچ شرایطی مرجوعی و برگشت نداشته باشد و از زغال شما به خوبی استقبال شود.

صادرات زغال

نکات مهم برای افزایش قیمت زغال صادراتی

اولین و طلایی ترین نکته ای که باید به آن دقت کنید، کیفیت زغال شماست. اگر محصولتان به قدر کافی کیفیت نداشته باشد حتی اگر در صادرات زغال موفق شوید پس از یکبار استفاده از شما ناراضی خواهند بود و دیگر به شما اعتماد نخواهند کرد.

ویژگی های زغال با کیفیت

 1. بدون بو و دود
 2. حرارت کافی
 3. دیر خاموش شدن و دوام بالا
 4. تولید خاکستر به مقدار پایین
 5. عدم وجود ترک و شکستگی در سطح زغال

دومین نکته، استفاده از بسته بندی متفاوت و خاص می باشد. فراموش نکنید که روی بسته بندی ترکیبات محصول مورد نظر، تاریخ تولید و انقضا و آدرس کارخانه خود را درج کنید.

نحوه تولید زغال فشرده

برای تولید زغال فشرده در ابتدا باید مواد اولیه مناسب را تهیه کرده و سپس با کمک خط تولید زغال فشرده آن ها را مخلوط کرده و بریکت نهایی را به دست بیاورید. پس از تولید بریکت، آن را داخل کوره های سنتی یا صنعتی خود قرار می دهیم تا پخته شود. اگر قصد ورود به این صنعت و تولید زغال فشرده را دارید از صفحه ویدیو داخل سایت و صفحه هزینه راه اندازی خط تولید زغال فشرده دیدن فرمایید.

اخذ مجوز برای صادرات زغال

قبل از شروع صادرات باید به طور کامل با قوانین کشورهای مقصد آشنایی داشته باشید تا به مشکل برنخورید. برای صادرات زغال نیازمند دریافت مجوز رسمی از گمرک می باشیم. طبق قوانین مصوب کشور در رابطه با صادرات کالا، صادرات زغال فشرده هیچ گونه منعی ندارد و با شماره تعرفه ۴۴۰۲ انجام می گیرد همچنین برای تولید زغال فشرده نیازمند دریافت مجوز از وزارت صنعت و معدن می باشیم.

صادرات زغال با مجموعه آرکو ماشین

مجموعه آرکو ماشین با بیش از ده سال سابقه در زمینه ساخت و تولید انواع دستگاه های زغال فشرده، تولید زغال و صادرات زغال به همراه مزایا متعدد مانند تامین مواد اولیه، تضمین خرید محصولات تولیدی و قیمت مناسب با توجه به شرایط شما عزیزان در تمام زمینه ها شما را یاری می کند.

ما سعی کردیم تمام موارد مهم در رابطه با صادرات زغال فشرده را به شما عزیزان اطلاع دهیم. در صورتی که به نکات گفته شده عمل کنید می توانید یک تولید با کیفیت داشته باشید و صادرات زغال را به راحتی انجام دهید و جزء تاجران نام دار در صنعت زغال فشرده باشید.

شرکت آرکو ماشین همگام و همراه شما در مسیر موفقیت می باشد. اگر به صادرات زغال علاقمند هستید و می خواهید اطلاعات بیشتری در این زمینه کسب کنید می توانید با متخصصان ما تماس گرفته و با آن ها مشورت کنید.