لوله سینوسی

یکی از دستگاه‌های اصلی در خط تولید در کنار دستگاه‌هایی مانند اکسترودر و مکنده دستگاهی به نام لوله سینوسی می‌باشد که به صورت پیچ در پیچ بوده و نصب شده و وظیفه انتقال مواد را به داخل سیکلون بر عهده دارد. این دستگاه از جنس فلز بوده و به صورت مارپیچ و افقی در خط تولید نصب می‌گردد.
دستگاه لوله های سینوسی علاوه بر انتقال مواد به داخل دستگاه سیکلون، با حرارت و گرما که در داخل این لوله جاری است باعث خشک شدن مواد اولیه و خاک اره در خط تولید زغال شده و مواد بهتری را برای تولید زغال آماده می‌کند. حالت پیچ و خم و نصب افقی این دستگاه هم یکی از مواردی بوده که در هنگام نصب بسیار مهم می‌باشد.

بخشی از خط خشک کن، دستگاه لوله های سینوسی میباشد که به دلیل پیچ و خم نام سینوس را برای آن انتخاب کرده اند. در این بخش بهتر است که لوله ها از جنس فولاد باشد تا گالوانیزه چرا که در لوله های گالوانیزه لوله ها زود گرم شده و زود سرد میشود و به دلیل نازک بودن این جنس در زمستان به دلیل سرد بودن محوطه و اطراف لوله ها از داخل عرق میکنند. همچنین رطوبت هوا را جذب میکنند.
مورد دیگر، که سوالاتی در ذهن مخاطبان ایجاد می کند چرا لوله ها بصورت مستقیم اجرا نمی شود، دلیل این است که به علت فشار هوای زیاد که، مکنده ایجاد میکند نیاز میباشد که فشار را بتوانیم کاهش دهیم تا مواد موجود و ذرات از خروجی سیکلون بیرون نرود و این پیچ خم در لوله ها باعث جلوگیری از هدر رفتن میشود.

موردی که ممکن است برای شما نیز سوال باشد این است که چرا لوله ها به صورت مستقیم اجرا نمیشوند؟ به علت فشار هوای زیادی که مکنده ایجاد میکند نیاز میباشد که فشار را بتوانیم کاهش دهیم تا مواد موجود و ذرات از خروجی سیکلون بیرون نرود و این پیچ و خم در لوله ها جلوی هدر رفتن را میگیرد.

پاسخ پرسش های متداول

لوله سیلسینوسی چه نوع لوله ای است؟

یکی از دستگاه‌های اصلی در خط تولید در کنار دستگاه‌هایی مانند اکسترودر و مکنده دستگاهی به نام لوله سینوسی می‌باشد که به صورت پیچ در پیچ بوده و نصب شده

وظیفه لوله سینوسی چیست؟

وظیفه انتقال مواد را به داخل سیکلون بر عهده دارد. این دستگاه از جنس فلز بوده و به صورت مارپیچ و افقی در خط تولید نصب می‌گردد.

چرا لوله های سینوسی مستقیم اجرا نمی شوند؟

دلیل این است که به علت فشار هوای زیاد که، مکنده ایجاد میکند نیاز میباشد که فشار را بتوانیم کاهش دهیم تا مواد موجود و ذرات از خروجی سیکلون بیرون نرود و این پیچ خم در لوله ها باعث جلوگیری از هدر رفتن میشود.

پانوشت: خط تولید زغال, دستگاه تولید زغال, لوله, لوله سینوسی, لوله سینوسی زغال