مواد اولیه زغال چینی | قیمت مواد اولیه تولید زغال | زغال فشرده

مواد اولیه زغال چینی

آیا می دانید مواد اولیه زغال چینی شامل چه چیز هایی می شود و از کجا باید آن را تهیه کنیم؟ صنعت تولید زغال فشرده از ضایعات چوب و خاک اره بهره می برد. همچنین پوست گردو و محصولات کشاورزی نیز شامل مواد اولیه زغال چینی می شوند. در این مقاله قصد داریم در رابطه با مواد اولیه زغال چینی، قیمت آن و نحوه تولید صحبت کنیم. با ما همراه باشید.

مواد اولیه زغال چینی

مواد اولیه زغال چینی تا قبل از پیدایش صنعت زغال سازی، به عنوان ضایعات شناخته می شدند و اکثرا سوزانده و امحا می شدند. ولی پس از شناخته شدن صنعت زغال سازی در کشور ما، این مواد به عنوان یک مواد اولیه ارزان در این صنعت مورد استفاده قرار گرفت. البته لازم به ذکر است که هر ضایعاتی را نمی توان به عنوان این مواد اولیه استفاده نمود . مثلا نئوپان و ام دی اف در این صنعت کاربردی ندارد. مواد اولیه تاثیر بسیار زیادی در کیفیت نهایی دارد. در صورتی که زغال شما، کیفیت مناسبی نداشته باشد، نمی تواند زضایت مشتری را جلب نماید و در نهایت شما تولید کننده عزیر ضرر می کنید.

مواد اولیه زغال فشرده را از کجا تهیه کنیم؟

کار گاه های مبل سازی و وسایل چوبی مناسب ترین مکان برای خرید مواد اولیه هستند. این مواد در دستگاه های فشرده سازی به هم متصل می شوند. خاک اره از اصلی ترین موادی است که برای تهیه زغال فشرده مورد استفاده قرار میگیرد. به همین علت جنس و کیفیت آن بسیار خائز اهمیت است. در ادامه ویژگی های خاک اره مناسب را بررسی می کنیم.

بیشتر بخوانید: قیمت دستگاه زغال فشرده

خاک اره مناسب باید چه ویژگی هایی داشته باشد؟

از مهمترین فاکتور هایی که در خاک اره وجود دارد، رطوبت آن ، اندازه دانه ها و تازه بودن آن است.

رطوبت خاک اره باید به اندازه باشد، یعنی نه آنقدر نم دار و خیس و نه خیلی خشک و کهنه.

خاک اره باید کمی رطوبت داشته باشد تا شما آن را در دستگاه خشک کن رطوبت زدایی نمایید.

توجه داشته باشید که حتما خاک اره را از جاهای مطمئن خریداری کنید. چرا که برخی افراد سودجو خاک اره خسگ و کهنه را برای اینکه تازه به نظر برسد و وزن آن بیشتر شود، خیس می کنند و به فروش می رسانند.

خاک اره ها دارای ابعاد متفاوتی هستند. خاک اره شکری، کراشر، فلکی و … از جمله انواع ابعاد آن هستند که باید بسته به تولید انتخاب شوند.

خاک اره مرغوب، از چوب درختان گردو، راش، سنوبر، چنار و به طور کلی چوب های باکیفیت تهیه شده است.

پاسخ پرسش های متداول

مواد اولیه زغال فشرده را از کجا تهیه کنیم؟

کار گاه های مبل سازی و وسایل چوبی مناسب ترین مکان برای خرید مواد اولیه هستند. این مواد در دستگاه های فشرده سازی به هم متصل می شوند. خاک اره از اصلی ترین موادی است که برای تهیه زغال فشرده مورد استفاده قرار میگیرد. به همین علت جنس و کیفیت آن بسیار خائز اهمیت است.

خاک اره مناسب باید چه ویژگی هایی داشته باشد؟

از مهمترین فاکتور هایی که در خاک اره وجود دارد، رطوبت آن ، اندازه دانه ها و تازه بودن آن است. رطوبت خاک اره باید به اندازه باشد، یعنی نه آنقدر نم دار و خیس و نه خیلی خشک و کهنه. خاک اره باید کمی رطوبت داشته باشد تا شما آن را در دستگاه خشک کن رطوبت زدایی نمایید.

مواد اولیه زغال چینی چیست؟

مواد اولیه زغال چینی تا قبل از پیدایش صنعت زغال سازی، به عنوان ضایعات شناخته می شدند و اکثرا سوزانده و امحا می شدند. ولی پس از شناخته شدن صنعت زغال سازی در کشور ما، این مواد به عنوان یک مواد اولیه ارزان در این صنعت مورد استفاده قرار گرفت.

 

پانوشت: قیمت مواد اولیه تولید زغال , زغال فشرده , خرید مواد اولیه زغال چینی