مواد اولیه زغال چینی

مواد اولیه زغال چینی | قیمت مواد اولیه تولید زغال | زغال فشرده

آیا می دانید مواد اولیه زغال چینی شامل چه چیز هایی می شود و از کجا باید آن را تهیه کنیم؟ صنعت تولید زغال فشرده از ضایعات چوب و خاک اره بهره می برد. همچنین پوست گردو و محصولات کشاورزی نیز شامل مواد اولیه زغال چینی می شوند. در این مقاله قصد داریم در رابطه با مواد اولیه زغال چینی، قیمت آن و نحوه تولید صحبت کنیم. با ما همراه باشید.

مواد اولیه زغال چینی

مواد اولیه زغال چینی تا قبل از پیدایش صنعت زغال سازی، به عنوان ضایعات شناخته می شدند و اکثرا سوزانده و امحا می شدند. ولی پس از شناخته شدن صنعت زغال سازی در کشور ما، این مواد به عنوان یک مواد اولیه ارزان در این صنعت مورد استفاده قرار گرفت. البته لازم به ذکر است که هر ضایعاتی را نمی توان به عنوان این مواد اولیه استفاده نمود . مثلا نئوپان و ام دی اف در این صنعت کاربردی ندارد. مواد اولیه تاثیر بسیار زیادی در کیفیت نهایی دارد. در صورتی که زغال شما، کیفیت مناسبی نداشته باشد، نمی تواند زضایت مشتری را جلب نماید و در نهایت شما تولید کننده عزیز ضرر می کنید.

مواد اولیه تولید زغال فشرده چیست؟

همانطور که در قسمت بالا گفته شد، زغال فشرده به دلیل استفاده از ضایعات چوب و کشاورزی در تولید میان تمام افراد به محبوبیت رسید. در تهیه زغال فشرده از سه ماده اصلی خاک اره، پوست گردو و خاک زغال استفاده می شود. در مراحل ابتدایی تولید، پس از عبور مواد اولیه از دستگاه آسیاب و سرند زغال، این مواد به مرحله فشرده سازی و تبدیل به بریکت (زغال خام) می رسند.

تهیه مواد اولیه با کیفیت و مرغوب، علاوه بر تاثیری که بر کیفیت زغال می گذارد در بالا بردن قیمت نهایی زغال نیز بسیار موثر می باشد. بنابراین یکی از دغدغه های تولید کنندگان زغال دستیابی به مواد اولیه مرغوب و تولید زغال درجه یک می باشد. قبل از خرید مواد اولیه زغال باید به نوع دستگاه خود توجه داشته باشید. برای مثال در صورت استفاده از اکسترودر گیربکسی به همراه کوره صنعتی، باید از خاک اره خالص با رطوبت استاندارد استفاده کنید.

نکته: به هیچ عنوان از فراورده های چسبی جهت انسجام زغال فشرده استفاده نکنید.

متاسفانه برخی از تولید کنندگان این حوزه، جهت استحکام و سفت شدن زغال خود در فرآیند تولید از چسب های شیمیایی استفاده می کنند. این موضوع سبب بی کیفیت شدن زغال و تولید گاز و بو نامطلوب حین سوختن زغال فشرده می شود و در نهایت زغال شما مشتری های خود را از دست می دهد.

مواد اولیه زغال فشرده را از کجا تهیه کنیم؟

به طور کل، کارگاه های مبل سازی و وسایل چوبی مناسب ترین مکان برای خرید مواد اولیه هستند. این مواد در دستگاه های فشرده سازی به هم متصل می شوند. خاک اره از اصلی ترین موادی است که برای تهیه زغال فشرده مورد استفاده قرار میگیرد. به همین علت جنس و کیفیت آن بسیار حائز اهمیت است. در ادامه ویژگی های خاک اره مناسب را بررسی می کنیم.

بیشتر بخوانید: قیمت دستگاه زغال فشرده

خاک اره مناسب باید چه ویژگی هایی داشته باشد؟

خاک اره اصلی ترین ماده اولیه در تولید زغال فشرده محسوب می شود. کیفیت خاک اره ارتباط مستقیم با کیفیت زغال نهایی دارد.

از مهمترین فاکتور هایی که در خاک اره وجود دارد، رطوبت آن ، اندازه دانه ها و تازه بودن آن است.

رطوبت خاک اره باید به اندازه باشد، یعنی نه آنقدر نم دار و خیس و نه خیلی خشک و کهنه.

خاک اره باید کمی رطوبت داشته باشد تا شما آن را در دستگاه خشک کن رطوبت زدایی نمایید.

توجه داشته باشید که حتما خاک اره را از جای مطمئن خریداری کنید. چرا که برخی افراد سودجو خاک اره خشک و کهنه را برای اینکه تازه به نظر برسد و وزن آن بیشتر شود، خیس می کنند و به فروش می رسانند.

خاک اره ها دارای ابعاد متفاوتی هستند. خاک اره شکری، کراشر، فلکی و… از جمله انواع ابعاد آن هستند که باید بسته به تولید انتخاب شوند.

خاک اره مرغوب، از چوب درختان گردو، راش، سنوبر، چنار و به طور کلی چوب های باکیفیت تهیه شده است.

پوست گردو

مواد اولیه زغال فشرده

پوست گردو دومین ماده پر مصرف در مواد اولیه زغال می باشد. چربی طبیعی پوست گردو، سبب افزایش حرارت زغال و افزایش زمان ماندگاری آن می شود. این موضوع تاثیر بزرگی بر کیفیت زغال می گذارد و سبب فروش بیشتر شما عزیزان خواهد بود پس حتما از پوست گردو کیفیت بالا استفاده کنید تا چربی کافی را داشته باشد. به دلیل موقعیت مکانی ایران، دسترسی به این ماده آسان می باشد تنها لازم است پیش از تهیه به موارد زیر توجه نمایید:

  1. از پوست گردو کهنه استفاده نکنید.
  2. پیش از خرید به وزن و حجم پوست گردو دقت کنید.
  3. به ضخامت و نازک بودن پوست گردو دقت کنید.

خاک زغال

خاک اره یا خاک کربن، محصول آسیاب زغال چوب می باشد.

برخی از فروشندگان خاک زغال، جهت افزایش ورن و حجم آن از ماسه و شن استفاده می کنند در نتیجه اگر در کارگاه دستگاه آسیاب دارید، خاک اره آسیاب نشده تهیه نمایید و خودتان در کارگاه آسیاب کنید تا از مرغوبیت آن اطمینان یابید.

قیمت مواد اولیه زغال فشرده

یکی از دلایل رشد صنعت تولید زغال فشرده در ایران، قیمت مناسب مواد اولیه است. قیمت مواد اولیه زغال فشرده به دلایل متعددی متغیر است و تقاضا و میزان عرضه از عوامل تغییر قیمت می باشند. قیمت مواد اولیه زغال نیز با توجه به فصل سال و محل سکونت شما تغییر می یابد اما به طور کل می تونید آن را با قیمت بسیار مناسب تهیه نمایید.

مجموعه آرکو ماشین جزء بهترین مراکز در تامین مواد اولیه مرغوب و درجه یک محسوب می شود.  آرکو ماشین با بیش از ده سال سابقه در تولید زغال فشرده و ساخت انواع تجهیزات خط تولید زغال در کنار شماست.

جهت کسب اطلاعات بیشتر و استعلام قیمت مواد اولیه زغال فشرده با کارشناسان مجموعه در تماس باشید و به صورت رایگان مشاوره بگیرید.

با تشکر از شما همراهان همیشگی

آرکو ماشین همراه و همگام شما در مسیر موفقیت

پاسخ پرسش های متداول

مواد اولیه زغال فشرده را از کجا تهیه کنیم؟

کار گاه های مبل سازی و وسایل چوبی مناسب ترین مکان برای خرید مواد اولیه هستند. این مواد در دستگاه های فشرده سازی به هم متصل می شوند. خاک اره از اصلی ترین موادی است که برای تهیه زغال فشرده مورد استفاده قرار میگیرد. به همین علت جنس و کیفیت آن بسیار خائز اهمیت است.

خاک اره مناسب باید چه ویژگی هایی داشته باشد؟

از مهمترین فاکتور هایی که در خاک اره وجود دارد، رطوبت آن ، اندازه دانه ها و تازه بودن آن است. رطوبت خاک اره باید به اندازه باشد، یعنی نه آنقدر نم دار و خیس و نه خیلی خشک و کهنه. خاک اره باید کمی رطوبت داشته باشد تا شما آن را در دستگاه خشک کن رطوبت زدایی نمایید.

مواد اولیه زغال چینی چیست؟

مواد اولیه زغال چینی تا قبل از پیدایش صنعت زغال سازی، به عنوان ضایعات شناخته می شدند و اکثرا سوزانده و امحا می شدند. ولی پس از شناخته شدن صنعت زغال سازی در کشور ما، این مواد به عنوان یک مواد اولیه ارزان در این صنعت مورد استفاده قرار گرفت.

 

پانوشت: قیمت مواد اولیه تولید زغال , زغال فشرده , خرید مواد اولیه زغال چینی