وام تولید زغال فشرده

چگونه برای تولید زغال فشرده وام دریافت کنید؟

تولید زغال فشرده یکی از جدید ترین صنایع در جهان امروز است. در حال حاضر عده بسیار زیادی از افراد به این صنعت اشتغال دارند. به همین جهت ما هم می خواهیم در خصوص گرفتن وام تولید زغال فشرده مطالبی را در اختیار قرار دهیم. برای تولید این محصولات باید برخی از شرایط را رعایت نموده و برخی از تجهیزات را در اختیار داشته باشید. برای نمونه در صورتی که قصد دارید برای تولید این نوع از زغال ها وام دریافت نمایید، باید چند اقدام مهم را انجام دهید. یکی از مهمترین این اقدامات دریافت مجوز برای تاسیس کارگاه است. البته اگر قصد ندارید وام دریافت نمایید و یا نمی خواهید به صادرات این محصولات دست بزنید، نیازی به دریافت مجوز نیز ندارید.

در حال حاضر اتحادیه و یا صنف خاصی برای تولید زغال فشرده راه اندازی و تاسیس نشده است. بنابراین دریافت مجوز برای صاحبان این کسب و کارها الزامی نبوده و بسیاری از تولیدکنندگان فعالیت خود را بدون مجوز انجام می دهند. این افراد تنها باید شرایط کارگاه خود را به دقت ارزیابی نموده و آن را مطابق با اصول و موازین اعلام شده توسط وزارت بهداشت اداره کنند.

چراکه وزارت بهداشت، کارگاه تولیدی آنها را از نظر میزان آلایندگی ها، بهداشت محیط و میزان امنیت، تحت ارزیابی دقیقی قرار می دهد. اما افرادی که قصد دارند کسب و کار خود را گسترش داده و یا به صادرات زغال فشرده دست بزنند، باید مجوزهای لازم را در اختیار داشته باشند.

بیشتر بخوانید: رایج ترین مشکلات تولید زغال فشرده چیست؟ + راه حل

همچنین اگر می خواهید هر گونه تسهیلات بانکی دریافت نمایید و یا برای تأسیس کارخانه تولیدی زغال فشرده خود، وام دریافت نمایید نیاز است مجوزهای لازم را در اختیار داشته باشید.

دریافت مجوز پیش از گرفتن وام و تسهیلات بانکی

پس برای اینکه بتوانید برای تولید زغال فشرده وام و یا تسهیلات بانکی دریافت کنید لازم است جواز تاسیس داشته باشید. این جواز در واقع اجازه‌نامه‌ ای است که برای احداث کارگاه شما به نام یک شخص حقیقی و یا حقوقی توسط سازمان صنعت، معدن و تجارت صادر می شود. برای دریافت این مجوز باید برخی از شرایط را دارا باشید.

برای نمونه باید حداقل سن شما ۱۸ سال تمام باشد و تابعیت دولت جمهوری اسلامی ایران را داشته باشید. داشتن کارت پایان خدمت و یا معافیت دائم نیز ضرورت دارد. برای اشخاص حقوقی نیز دارا بودن اساسنامه شرکت مرتبط با نوع فعالیت، لازم است. باید آگهی تاسیس جواز و آگهی آخرین تغییرات را در روزنامه های رسمی کشور ارائه دهید.
برای اینکه بتوانید برای تولید زغال فشرده وام و یا تسهیلات بانکی دریافت نمایید و مجوز خود را به دست آورید، به مدارک و اسنادی نیز نیاز خواهید داشت. از جمله این مدارک می توان به کارت ملی و اصل شناسنامه به همراه کپی آنها اشاره کرد. داشتن کپی مدرک تحصیلی و سوابق کاری در ارتباط با تقاضای مورد نظر شما نیز ضرورت دارد .همچنین باید یک کپی از کارت پایان خدمت خود، به همراه داشته و یا مدرکی دال بر معافیت خدمت سربازی، ارائه دهید.

پاسخ پرسش های متداول

اولین و مهم ترین قدم برای راه اندازی خط تولید زغال چیست؟

یکی از مهمترین این اقدامات دریافت مجوز برای تاسیس کارگاه است. البته اگر قصد ندارید وام دریافت نمایید و یا نمی خواهید به صادرات این محصولات دست بزنید، نیازی به دریافت مجوز نیز ندارید.

اقدامالات لازم برای راه اندازی خط تولید زغال فشرده با وام و تهسیلات بانکی چیست؟

برای اینکه بتوانید برای تولید زغال فشرده وام و یا تسهیلات بانکی دریافت کنید لازم است جواز تاسیس داشته باشید. این جواز در واقع اجازه‌نامه‌ ای است که برای احداث کارگاه شما به نام یک شخص حقیقی و یا حقوقی توسط سازمان صنعت، معدن و تجارت صادر می شود.

شرایط لازم برای گرفتن وام برای راه اندازی خط تولید زغال فشرده چیست؟

برای نمونه باید حداقل سن شما ۱۸ سال تمام باشد و تابعیت دولت جمهوری اسلامی ایران را داشته باشید. داشتن کارت پایان خدمت و یا معافیت دائم نیز ضرورت دارد. برای اشخاص حقوقی نیز دارا بودن اساسنامه شرکت مرتبط با نوع فعالیت، لازم است. باید آگهی تاسیس جواز و آگهی آخرین تغییرات را در روزنامه های رسمی کشور ارائه دهید.

پانوشت: وام تولید زغال فشرده, تولید زغال فشرده, دریافت وام کسب و کار زغال فشرده