کوره صنعتی

کوره صنعتی | انتخاب کوره

انتخاب کوره صنعتی یا سنتی به دلیل فراوانی چوب و خاک اره با موقعیت مکانی ما ارتباط مستقیم دارد. برای انتخاب کوره ی مناسب از بین این دو کوره باید شهری که داخل آن شروع به کار کرده  و تولید زغال داریم را مورد سنجش قرار دهیم. برای مثال در مناطقی که بحث باغداری و کشاورزی رونق و گسترش بیشتری داشته باشد به همان میزان فراوانی چوب بیشتر خواهد بود. در تهیه زغال کبابی و مصارف قلیونی مثل زغال لیمو و سایر مرکبات از کوره های صنعتی استقاده میکنیم.

کارکرد کوره های صنعتی به چه صورت است؟

چوب و بریکت های خود را در یک محفظه ی خلاء یا یک اتاقک آهنی قرار میدهیم که با توجه به طراحی در وزن های مختلف ابعاد و شکل متفاوتی دارد. چوب و بریکت ها در این فضا قرار میگیرند و حرارت به صورت غیر مستقیم وارد کوره میشود(دمای کوره تا ۵۰۰ الی ۶۰۰ درجه ی سانتی گراد بالا میرود)

بیشتر بخوانید: انواع روش های ساخت زغال

جنس کوره صنعتی

برای ساخت این کوره ها از ورقه های آهنی چند جداره استفاده میشود و دارای سیستم سرکه گیر نیز میباشند.

پاسخ پرسش های متداول

جنس کوره صنعتی چیست؟

برای ساخت این کوره ها از ورقه های آهنی چند جداره استفاده میشود و دارای سیستم سرکه گیر نیز میباشند.

کارکرد کوره های صنعتی به چه صورت است؟

چوب و بریکت های خود را در یک محفظه ی خلاء یا یک اتاقک آهنی قرار میدهیم که با توجه به طراحی در وزن های مختلف ابعاد و شکل متفاوتی دارد. چوب و بریکت ها در این فضا قرار میگیرند و حرارت به صورت غیر مستقیم وارد کوره میشود

آیا کوره صنعتی خوب است؟

انتخاب کوره صنعتی یا سنتی به دلیل فراوانی چوب و خاک اره با موقعیت مکانی ما ارتباط مستقیم دارد. برای انتخاب کوره ی مناسب از بین این دو کوره باید شهری که داخل آن شروع به کار کرده  و تولید زغال داریم را مورد سنجش قرار دهیم.